Program

Otvorenie brán pre návštevníkov: 9:20

Oficiálny začiatok

: 9:50 Presne dodržíme !!!

Predpokladaný čas ukončenia prednášok: 18:10

Voľná diskusia a zábava: 18:10 - 21:00

Prednášky budú prebiehať súčasne v rôznych sálach. Presný rozpis a orientačný plán bude k dispozícií pred samotným konaním.


PREDSTAVUJEME

Jozef Kožár

Je náš najskúsenejší reprezentant SR v bezmotorovom lietaní.

Podelí sa s Vami so svojimi dlhoročnými skúsenosťami ako sa pripraviť na svoju prvú súťaž tak, aby Vás čo najmenej vecí prekvapilo.

Radek Krejčirík

Výnimočný pilot a plachtárska legenda zo susedných Čiech. Už veľmi mladý dokázal, že do svetového bezmotorového lietanie patrí. Podelí sa s nami o svoju skúsenosť z lietania vo vlne!

Unikátne vystúpenie, ktoré si nemôžete nechať ujsť!

Tomáš Bobok

Vždy dobre naladený pilot, inštruktor, reprezentant, mechanik, tasksetter či významný člen organizačných tímov akýchkoľvek súťaží. Jeho témou bude lietanie v chumloch, ako neohroziť seba a ani ostatných, podľa jeho skúseností zo vzduchu, ale aj zo zeme.

MUDr. Marek Rovňák

Šikovný doktor a ešte šikovnejší plachtár. Keďže prelet dáva zabrať nielen psychike, ale aj našim fyziologickým potrebám, Marek sa povenuje téme ako sa o seba postarať tak, aby zdravie neutrpelo.

Lukáš Benedikt

Rád preskúmava možnosti plachtenia v rôznych kútoch zemegule, a to nielen preto, že tam ešte nebol. Zážitky si nenecháva pre seba.

Lukáš Vám odhalí chyby, ktoré majstri eliminujú, pretože znižujú priemernú rýchlosť na trati. Ale zároveň prezradí, čo taskspeed zlepšuje. Jeho téme je spätná optimalizácia súťažného letu.

V ďalšom bloku povie niečo o výsledku jeho dlhodobých aktivít v dizajnovaní a využívaní vzdušného priestoru SR a tak nadviaže na prednášku zástupcu LPS SR, š. p.

Tibor Frátrik

Mountain challenge pilot z Turca, ktorý má nielen skúsenosti s reprezentáciou SR, ale aj dobre vie aký je pocit tasksetter-a - mať ťažkú hlavu so stavbou tratí. Pozná obe strany mince ako súťažiaci aj ako organizátor súťaží a to úročí ako predseda KBL SNA.

Jeho téma je AAT postrach alebo výzva? Taktika súťažných letov AAT.

Juraj Sidor

alias Sergej je multifunkčný člen AK Holíč a KBL SNA, okrem plachtenia na vode, lyžovania či horolezectva, súťaží na vetroňoch klasicky, ale aj akrobaticky.

Prinesie témy ako dôležitosť a pravidlá decetralizovaných súťaží SNA a bezmotorová akrobacia na Slovensku.

Vladimír Foltín

Za svoju profesijnú kariéru už toho stihol v letectve nesmierne veľa, a okrem nej má významne miesto na medzinárodnej scéne letectva ako aj bezmotorového športového lietania, keďže je členom International Gliding Commision pri FAI.

Upresnenú tému z tohto prostredia nám predstaví neskôr.

Eduard Niko

dlhoročný pilot, inštruktor a člen KBL SNA, s profesijným pôsobením v Čechách. Jeho témou sú odznaky FAI - čo to je, ako ich získať - téma, o ktorej všetci tušia, ale nikdy sa nehovorilo nahlas na širšom fóre! Pridá informácie k rekordom a športovému poriadku FAI, z ktorého vychádza súťažný poriadok SR.

Michal Hacaj

Zamestnaním špecialista na ľudský faktor v letectve, profesné pozadie psychológ, dušou plachtár, inštruktor. Vo svojej prednáške nielen pre inštruktorov pomenuje limitujúce prvky ľudskej mysle, ktoré športovcom dokážu znehodnotiť ich výkon. Pretože ak o takých sabotéroch vieme, dokážeme s nimi pracovať a eliminovať ich, či už u seba ako pilota športovca, alebo poradiť ako na nich svojim žiakom či menej skúseným pilotom.

Miloš Ramert

Inštruktor bezmotorovej akrobacie a tréner českých akrobatických talentov, ktorí z majstrovstiev sveta 2022 v triede Advanced doviezli zlatú tímovú a individuálnu medailu. Áno, uhádli ste správne, Miloš nám povie o bezmotorovej akrobacií, ako začať a na čo sa pripraviť. Doplní ho naše akrobatické želiezko v ohni, Juraj Sidor!

Ing. Rastislav Primus

So zmenami v štruktúre vzdušného priestoru, ktorá nás čakajú od roku 2023, ktoré sa týkajú TMA, CTR a či priestorov určených pre lety klzákov (GLD), vás oboznámi pán Rastislav Primus, v rámci svojej profesie, dlhoročný vedúci odboru letových postupov, LPS SR š. p.

Ján Pavlík

Ako sa vo vzduchu spolupracuje počas počas súťaží, nám príde porozprávať člen českej reprezentácie, ktorá dokazuje, že teamové lietanie funguje!